Rezerwuj On-line

Wycieczka do Pragi z Karpacza

Jeśli popatrzeć z góry na mapę Polski, to z Karpacza jest wszędzie blisko. Do granicy czeskiej mamy jedynie 30 kilometrów, do niemieckiej 60 kilometrów. Zauważyło to kilka biur turystycznych, które od wielu lat proponują przyjezdnym jednodniowe wycieczki autokarowe za granicę.

Planując kilkudniowy wyjazd do Karpacza, warto brać pod uwagę ofertę tych biur. Nieraz nie zdajemy sobie sprawy, że można zorganizować cały turystyczny dzień, za naprawdę niewielką cenę. Nie musimy martwić się o dojazd, bo autokar i ubezpieczenie są wliczone w koszt wycieczki. W cenie jest też przewodnik, a same wycieczki są na tyle urozmaicone, że nie grozi nam nuda. Oto kilka najczęściej wybieranych propozycji:

Praga

Chyba najpopularniejszy kierunek większości turystów. Standardowo kosztuje około 77zł/os (nasi Goście w jednym z biur turystycznych mają wynegocjowany rabat 10%) i zawiera wszystkie najpopularniejsze atrakcje czeskiej stolicy: Most Karola, Hradczany, Zamek Królewski, stare miasto… Wyjazd z Karpacza jest zwykle około 7.00 (hotel na życzenie  przygotowuje prowiant zamiast śniadania). Odjeżdża się zwykle z najbliższego przystanku autobusowego (od nas tylko 5 minut pieszo) i tyle… Niektórzy rezerwują alternatywę, czyli tzw. Pragę nocą, która w okresie letnim cieszy się niesłabnącą popularnością. Różni się godziną wyjazdu (około 9.00) i tym, że kończy się koncertem „Grających Fontann”. Dla wielu druga propozycja jest znacznie ciekawsza i bardziej romantyczna 🙂

Z dostępnych opcji, "Praga Nocą" jest jedną z ciekawszych wycieczek.
Z dostępnych opcji, „Praga Nocą” jest jedną z ciekawszych wycieczek.

Skalne miasto, Park – Safari

To propozycja bardziej rekreacyjna i lepsza dla rodzin z dziećmi. Zaczyna się od zwiedzania Skalnego Miasta, czyli parku formacji skalnych, uformowanych podobnie jak w polskich Górach Stołowych. Skalne Miasto ma swoje przejścia, wydeptane ścieżki, a nawet mini-jeziorko, po którym przepłyniemy tratwą. Nie jest to na pewno rodzaj emocjonującego spływu kajakowego, ale ma swój unikalny urok. W innym wpisie na naszym blogu pisaliśmy też, jak zorganizować sobie wyjazd pociągiem do Skalnego Miasta.

W Skalnym Mieście możemy popływać łodzią.
W Skalnym Mieście możemy popływać łodzią.

Drugi przystanek to Park Safari, czyli ogród zoologiczny w miejscowości Dvur Kralove. Różni się od tradycyjnego zoo tym, że zwierzęta są na półotwartej przestrzeni. Ilość płotów jest tam zniwelowana do minimum, a przy największych zwierzętach zorganizowano busa, którym przejeżdżamy bezpośrednio obok antylop, czy zebr. Co kilka kroków postawiono mini place zabaw, ławeczki, małe płotki do przeskakiwania… Daje to wszystko obraz rodzinnej, sielskiej atmosfery. Koszt wycieczki to 62zł i jeszcze 410 koron na wstępy.

Drezno

To wycieczka dla tych, co chcą dotknąć kultury i historii. Zwiedzanie Drezna skupia w sobie największe zabytki (Zamek Drezdeński), galerie (obrazy dawnych mistrzów), muzea (m.in. Muzeum Historyczne) i kościoły. Warto zrezygnować choćby z jednej atrakcji po to by pooddychać samą atmosferą miasta. Jest to połączenie naszego Krakowa (z zabytkami i wolniejszym upływem czasu) z Wrocławiem (oficjalnie miasta partnerskie). Przepiękne położenie wzdłuż rzeki, pozwala na wycieczki małymi stateczkami. Warto też przejść się bulwarem i odpocząć od pędzącej codzienności. Wyjazd to koszt 88zł i około 25 euro na wstępy.

Drezno ma swój urok nawet w pochmurne dni.
Drezno ma swój urok nawet w pochmurne dni.

Wszystkie wycieczki są całodniowe. Każda ma w kosztach opcje ulgowe dla dzieci i studentów. Odbywają się w określone dni tygodnia, gdzie obowiązują wcześniejsze zapisy. Jako hotel staramy się udostępniać pełen wachlarz wszystkich wyjazdów (bo samych wycieczek jest znacznie więcej) i pomagać w całkowitej organizacji.

Autor: Anna Głowicka

Rezerwuj On-line