Kochani Goście,

specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka najczęściej zadawanych pytań, odnośnie statusu wdrożenia bonu turystycznego. Wszystkie aktualne i ważne informacje znajdziecie poniżej. 

*Wszystkie informacje zawarte na stronie są odzwierciedleniem informacji podanych przez PUE ZUS oraz POT.

1. Czy przyjmujemy Polskie Bony Turystyczne?

  • Oczywiście. Nasz Hotel umożliwia Państwu rozliczenie za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego. Wszystkie informacje są na bieżąco aktualizowane. 

2. Kiedy zostaną wprowadzone bony? 

  • Bon Turystyczny został wprowadzony w życie 1 sierpnia 2020 roku. Hotel Nowa Ski*** jest wpisany na listę podmiotów honorujących bony i może rozliczać Gości za pomocą tej płatności.

3. Jaka jest wartość i termin ważności bonu?

  • Na każde dziecko przysługuje bon o wartości 500 zł. W przypadku dziecka niepełnosprawnego osoba uprawniona otrzyma dodatkowy bon również w wysokości 500 zł, czyli otrzyma bony o łącznej wartości 1000 zł. Bon jest wolny od podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Bon przysługuje jednorazowo na dziecko do 18 r.ż. Bon ważny jest do 31 marca 2023 roku. 

4. Czy bonem można płacić kilka razy? 

  • Tak, bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania wysokości świadczenia w formie bonu lub dodatkowego świadczenia w formie bonu (na dziecko niepełnosprawne). Bon zrealizowany może być tylko i wyłącznie na usługi z udziałem dziecka. Bonu nie można wymienić na gotówkę, inne środki płatnicze ani inne środki wymiany.

5. W jakiej formie będą przekazane bony i w jaki sposób go uzyskać?

  • Polski Bon Turystyczny będzie w formie elektronicznej. Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu, należy jedynie go aktywować. Bon będzie generowany w systemie teleinformatycznym dostarczonym i prowadzonym przez ZUS. W celu aktywacji bonu koniecznie będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS i potwierdzenie poprawności danych lub dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej oraz numeru telefonu. Jeśli posiadają Państwo profil na PUE ZUS – Należy wybrać z górnego menu zakładkę „Ogólny” i przejść do zakładki „Polski Bon Turystyczny” > „Mój bon”. 

6. Co w przypadku, gdy wartość usługi hotelarskiej przekracza wartość bonu?

  • Jeśli usługa hotelarska przekracza wartość bonu, to brakującą część można zapłacić gotówką, kartą lub przelewem.

7. Co w przypadku, gdy dana osoba posiada więcej niż jedno dziecko?

  • Jeśli dana osoba ma więcej niż jedno dziecko, wówczas otrzyma jeden numer bonu, którego wartość będzie odpowiadać liczbie dzieci, tzn. jeśli ktoś ma 4 dzieci, to otrzyma bon w wysokości 2000 zł. Będzie mógł nim zapłacić raz, albo kilka razy, do wyczerpania kwoty bonu.

Twój hotel w Karpaczu

Wypocznij w górach

Mostowa 9
58-540 Karpacz

Zapisz się do newslettera

Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach

Na naszej stronie rezerwujesz najtaniej!

DODATKOWO OTRZYMUJESZ

Gwarancja najniższej ceny

Indywidualna obsługa

Pamiątka z pobytu