PLAN NA 3 DNI W KARPACZU🙂

Często jesteśmy pytani, co można zwiedzić w Karpaczu. Jakie miejsca są najbardziej godne uwagi, a co można sobie „podarować”. Dla nas to zawsze jest dylemat. Każda atrakcja warta jest zwiedzenia, ale nie zawsze jest czas na każdą z nich.

Jedną z najczęściej wybieranych form wyjazdu do Karpacza, to wyjazd na trzy dni (dwie noce), nie tylko w weekendy. Dlatego postanowiłam napisać propozycję właśnie na trzy dni. Zawsze jednak będę zachęcać, by zobaczyć wszystko i uważać, że najlepsza formą jest wyjazd co najmniej tygodniowy. Mam nadzieję, że po kilku zachęcających wpisach, nabierzecie ochoty na więcej


W dzień przyjazdu poznaj miasto

Doba hotelowa rozpoczyna się u nas o godzinie 16.00 i większość osób właśnie wtedy się melduje. Zostaje jeszcze spora część dnia na zwiedzanie.

Zachęcam po prostu do wyjścia do centrum Karpacza i wtopienia się w specyficzną atmosferę tego miasteczka. Poza sezonem jest to raczej spokojne miejsce, gdzie czas płynie swoim rytmem, zaś w sezonie to miasto tysiąca turystów, gdzie gwar deptaka miesza się z dużą ilością Gości i plenerowych atrakcji, organizowanych przez miasto. Najpopularniejsza jest chata góralska, która jest często punktem odniesienia dla osób, które próbują znaleźć się w gąszczu turystów. Co prawda Karpacz nie posiada góralskich tradycji, ale śmiało można polecić tamtejsza gastronomię.

Nie może zabraknąć wyjścia do Świątyni Wang. Położona w Karpaczu Górnym cieszy się niesłabnąca popularnością Od hotelu dzieli nas spory kawałek, ale przyjdźcie do recepcji zamówić bezpłatnego busa hotelowego, który w godz. 9.00-15.00 podwiezie Was w wybrane miejsce. Dobrym pomysłem jest zacząć wycieczkę właśnie od Wangu, by później poznawać Karpacz schodząc w dół. Świątynia jest zarazem początkiem szlaków górskich, więc rozpoczynamy przygodę z Karkonoskim Parkiem Narodowym.

Drugi dzień –obowiązkowo w góry!

Cała sobota (lub inny dzień przypadający jako drugi) to właśnie wycieczka w góry. Niestety coraz więcej osób omija ten „żelazny punkt programu”, ale ja będę zawsze zachęcać do wyjścia w Karkonosze. W stosunku do Tatr Karkonosze są niższe, ale pogodowo reagują jak typowe góry wysokie. Świetnie utrzymanie szlaki górskie, pozwalają na eksplorację gór nawet osobom niepełnosprawnym.


Dla osób bardziej aktywnych polecam wejście na Śnieżkę popularnym pieszym szlakiem (od Świątyni Wang), gdzie po drodze zwiedzimy najbardziej urokliwe Schronisko Samotnia, położone nad przepięknym jeziorkiem, następnie schronisko Dom Śląski oraz samą Śnieżkę. Wycieczka jest całodniowa, ale chyba wszyscy tęsknimy do bliskości natury i oderwania się od rzeczywistości, więc dla przeciętnego turysty nie powinna nastręczać trudności. Osobom mniej aktywnym polecam wjazd i zjazd wyciągiem oraz około godzinne podejście na Śnieżkę. 


Na zakończenie dnia, relaks w hotelu.

Sprawdź co lubią nasi Goście

Zabieg Nana&Gaba

Gabinet kosmetyczny

Natychmiastowy efekt liftingujący sprawia, że zabieg Nana&Gaba jest najchętniej wybieranym zabiegiem przez kobiety. Dwa unikalne neuroprzekaźniki dają błyskawiczny efekt spłycenia zmarszczek i złagodzenia rysów twarzy.

Czarna orchidea

Gabinet bioodnowy

Nasz specjał to rytuał na ciało o zniewalającym, zmysłowym zapachu czarnej orchidei. Kompleksowa pielęgnacja skóry połączona z odprężającym masażem rozpieszcza duszę i ciało.

Autorski Bamboo

Gabinet masażu

Autorski masaż pałeczkami i miotełkami bambusowymi, który według upodobań wykonujemy delikatnie w formie relaksacyjnej lub intensywnie dla osób preferujących silniejsze, głębsze masaże.

PEELINGOWNIA

100% naturalnie!

Peelingownia – jedyne takie miejsce w Karpaczu! Stwórz swój własny w 100% naturalny, ekologiczny peeling, nasza terapeutka wykona go na Twoim ciele, a ceremonię zakończy relaksacyjnym masażem. Ponadto część peelingu dostaniesz w pięknie zapakowanym słoiczku.

Day SPA

Mix zabiegów

Specjalnie dobrane zabiegi, by zintensyfikować działanie i osiągnąć zamierzony cel. Ujędrnianie, nawilżanie, czy też oczyszczanie. Karta DaySpa skierowana jest zarówno dla Gości hotelowych, jak i mieszkańców Karpacza i okolic.

SPA dla dzieci i młodzieży

Pierwsze kroki w SPA dla ciekawskich pociech, zarówno młodych Dam jak i dzielnych Wojowników. Zabiegi ciekawe, przyjemne dla ciała, bazujące na bezpiecznych kosmetykach.

Męska sprawa

Mix zabiegów

Męska strefa w SPA to już codzienność. Specjalnie dla Panów przygotowaliśmy rytuał na ciało w męskiej nucie zapachowej z intensywnym masażem pleców bańką chińską. Doskonale wiemy, że ciało mężczyzn wymaga innego podejścia i skupienia sie na innych partiach mięśni.

Twój hotel w Karpaczu

Wypocznij w górach

Mostowa 9
58-540 Karpacz

Zapisz się do Newslettera

Otrzymuj informacje o ofertach i promocjach

Na naszej stronie internetowej możesz zarezerwować najniższą cenę!

OTRZYMASZ DODATKOWO

Gwarancję najniższej ceny

Indywidualną obsługę

Upominek z pobytu

© 2024
Hotel Nowa Ski